W miesięczniku „Nieznany Świat” ukazują się co jakiś czas treści związane z kursami Rozwoju Duchowego prowadzonymi przez Wiesława Kornalewicza lub z samym Wiesławem Kornalewiczem. Poniżej pokazano przegląd tych doniesień.

I. W numerze 8 z 2005 roku Alicja Niedźwiecka zamieściła artykuł „Fantomy nocy”, traktujący o wadze, jaką mieszkańcy Togo przywiązują do snów. Redakcja NŚ poprosiła między innymi Wiesława Kornalewicza, jako znawcę problematyki snów, o przedstawienie na łamach miesięcznika swoich refleksji. Proszę kliknąć, aby przeczytać artykuł i opinię.

II. W numerze 6 NŚ z 2012 roku ukazał się reportaż Agnieszki Malik o kursach Rozwoju Duchowego prowadzonych przez Wiesława Kornalewicza. Aby przeczytać artykuł, proszę kliknąć kolejne 3 strony zeskanowanego tekstu: skan 1., skan 2., skan 3.

III. W numerze 10 NŚ z 2012 roku, w rubryce „Kontakt telepatyczny”, Przemysław Kopałka, jeden z uczestników kursu 1. stopnia Rozwoju Duchowego, który odbył się w 1989 roku, dzieli się swoimi przemyśleniami związanymi z tymi zajęciami. Poniżej skan tej wypowiedzi. Proszę kliknąć, aby przeczytać.

IV. W numerze 11 NŚ z 2012 roku, w rubryce „Kontakt telepatyczny”, wieloletnia uczestniczka zajęć Rozwoju Duchowego, Ewa Dziurgot-Wielgus z USA, dzieli się swoimi odczuciami. Proszę kliknąć, aby przeczytać.

V. W numerze 12 NŚ z 2012 roku, w rubryce „Kontakt telepatyczny”, Agnieszka Piotrowska pisze o trudnościach związanych z podjęciem decyzji o uczestnictwie w kursach i swoich spostrzeżeniach. Proszę kliknąć, aby przeczytać.