Kursy duchowości – warsztaty Rozwoju Duchowego

Rozwój duchowy człowieka jest fundamentem prawidłowej i efektywnej działalności każdej osoby we wszystkich dziedzinach życia. W tym znaczeniu wiąże się to m. in. z rozwojem osobistym i psychotroniką. Psychotronika to zespół technik ułatwiających funkcjonowanie w świecie energii. Jednak psychotronika bez podbudowy duchowości może rodzić poważne problemy. Rozwój duchowy człowieka jest podstawą, na której bezpiecznie i efektywnie mogą w pełni zaistnieć psychotronika, ezoteryka i rozwój osobisty człowieka.

Kurs Rozwoju Duchowego I stopnia obejmuje ponad 30 godzin zajęć. Każdego dnia szkoleniowego ponad dwie godziny przeznaczone są na wykład z zakresu spraw codziennych, kontaktów międzyludzkich, rozumienia siebie i innych w różnych okresach życia; ostatnia godzina to nauka autorelaksu i medytacji naturalnej. Relaks zmniejsza poziom stresów, medytacja naturalna zwiększa wrażliwość i odporność psychiczną, dając większą skuteczność działania w normalnym życiu.

kurs duchowości

Zgłoszenie na kurs RD (Rozwoju Duchowego) następuje poprzez:

  1. Wysłanie zgłoszenia, najlepiej na formularzu zgłoszeniowym poprzez stronę internetową;
  2. Do dwóch tygodni Fundacja przesyła informację o możliwości przyjęcia na kurs. W otrzymanej informacji podany będzie numer konta Ośrodka Stary Młyn, na który należy wpłacić należność za pobyt i wyżywienie w wysokości 980 zł. Wpłata powinna wpłynąć na konto Starego Młyna nie później niż 30 dni przed datą rozpoczęcia turnusu. Ważne: tytuł przelewu to „RD i data turnusu oraz nazwisko i imię , np. RD 25.03 – 01.04.2023, Aniela Kowalczyk.
  3. W przeciągu kilku dni, po dokonaniu opłaty za pobyt, otrzymuje się z Fundacji potwierdzenie przyjęcia.
  4. Wyjątkowo, za wiedzą Fundacji, wpłata może nastąpić później.

Uwaga: Rezerwacja miejsca na wczasach następuje wyłącznie po wpłynięciu zgłoszenia i dokonaniu opłaty za pobyt w ośrodku. Opłatę za pobyt należy uiścić nie później niż na 30 dni przed terminem rozpoczęcia turnusu (980 zł). W wyjątkowych przypadkach możliwe jest dokonanie tej wpłaty w dniu przyjazdu, w recepcji ośrodka ale to należy zgłosić Fundacji i uzyskać akceptację.

W kursach Rozwoju Duchowego mogą uczestniczyć osoby, które ukończyły 21 lat, nie cierpią na choroby psychiczne i nie są uzależnione od narkotyków. Osoby z poważnymi schorzeniami serca i panie w ciąży nie biorą udziału w części relaksowo-medytacyjnej.

Ośrodek Stary Młyn

„Stary Młyn” w Bolesławcu położony jest pomiędzy (na południe) Kluczborkiem (27 km), a (na północ) Wieruszowem (13 km) i (na północ) Kępnem (23 km). 98-430 Bolesławiec k. Wieruszowa (woj. łódzkie),
ul. Młyńska 11, www.stary-mlyn.pl.

Pokoje 2 – 3 osobowe w budynku głównym (hotel) wraz z dużą sala wykładową + 10 całorocznych 5-cio osobowych domków: parter 2 łóżka i poddasze 3 łóżka. Pokoje i domki z łazienkami. Stołówka w sąsiednim budynku. Parking bezpłatny, ogrodzony na terenie ośrodka. Średniej wielkości sala wykładowa mieści się w osobnym budynku umiejscowionym pomiędzy hotelem, a budynkiem stołówki. Ręczniki w pokojach, czajniki dla domków do wypożyczenia na recepcji, w budynku głównym gorąca woda na korytarzu (można przywieź swój czajnik).

Dojazd komunikacją publiczną do Wieruszowa (13 km), Kępna (23 km), Kluczborka (27 km) lub Wielunia (29 km); z tych miejscowości taxi do Bolesławca. Można też z Wrocławia autobusem dojechać bezpośrednio do Bolesławca; w soboty, na tej linii, autobus nie kursuje. Z każdej z wymienionych miejscowości można skorzystać z taksówki wcześniej się umawiając pod numerem: 507 250 260. Taksówkarz liczy 4 zł/km.  Np. z Wieruszowa opłata za kurs by wyniosła około 52 zł.

Doba hotelowa zaczyna się od 14.00 ale można, w rozsądnym czasie, wcześniej przyjechać.

Rezygnacja

Zwrot opłaty za pobyt należy załatwiać z ośrodkiem.

Zwroty dokonanych wpłat w przypadku rezygnacji z pobytu w „Starym Młynie”:

– rezygnacja do 15 dni przed rozpoczęciem turnusu – całość wpłaty;

– rezygnacja na 14 – 7 dni przed rozpoczęciem turnusu – 50% wpłaty;

– rezygnacja na 6 i mniej dni przed rozpoczęciem turnusu – 20 % wpłaty.

Rezygnację z pobytu załatwia się z Ośrodkiem.

Druki zgłoszeń na zajęcia z Rozwoju Duchowego

Jeżeli chcą Państwo wysłać zgłoszenie na wczasy Rozwoju Duchowego, prosimy o skorzystanie z formularza zgłoszenia (proszę kliknąć wytłuszczone słowa). Alternatywnie, aby przekazać druk osobom nie korzystającym z Internetu, można pobrać wersję do wydrukowania (proszę kliknąć wytłuszczone słowa). Osobom przyjętym na konkretny termin warsztatu duchowego (turnusu) zostanie wysłane potwierdzenie. Liczba pokoi w Ośrodku jest ograniczona, dlatego lepiej prędzej zarezerwować miejsce, wysyłając zgłoszenie.  Osoby, dla których zabrakło miejsc, zostaną o tym zawiadomione. Jeśli ktoś zdecyduje się na przyjazd w ostatniej chwili, powinien ustalić telefonicznie (dzwoniąc do Fundacji tel. 737 175 577), czy są jeszcze wolne miejsca.

Różne informacje, warunki pobytu

Ze względu na ograniczoną liczbę pokoi i różnorodność potrzeb jesteśmy zmuszeni zastrzec sobie prawo do zakwaterowania nie zawsze zgodnego z życzeniami kursantów. Małżeństwom gwarantujemy pokoje dwuosobowe, pozostałym osobom pokoje trzyosobowe. Jaroszom będziemy starali się zapewnić posiłki bezmięsne, ale nie możemy obiecać, że to się w pełni uda. Jeśli będą wolne miejsca, z wczasów mogą korzystać osoby towarzyszące; zamawiają u nas miejsce, a po otrzymaniu od Fundacji potwierdzenia o możliwości zakwaterowania, płacą wyłącznie za pobyt w Starym Młynie. Chęć zabrania z sobą psa (tolerowane tylko psy małych ras) należy uprzednio zgłosić Fundacji i uzyskać zgodę na jego pobyt. Ponadto wiąże się to z dodatkową opłatą za drugie łóżko – 40 zł/doba, ponieważ właściciel musi zapłacić za „jedynkę”. Właściciel psa ma obowiązek sprzątania po swoim pupilu w pokoju i w terenie oraz gwarantuje, że jego pies nie będzie przebywał na łóżkach.

Kontakt

Można próbować połączyć się z numerem 737 175 577. Z pytaniami najlepiej zwracać się pisemnie do Fundacji Homo Homini Frater: e-mail — homo@homini.eu lub poprzez formularz kontaktowy (pasek w menu górnym), pocztą: 45-064 Opole, ul. Kołłątaja 23 / 2.

ZAPRASZAMY